Aktuality

18. 01. 2013
Při rekonstrukci kuchyně vyměňte i digestoř! - Plánujete rekonstrukci rodinného domu respektive rekonstrukci kuchyně? V tom případě budete zajisté potřebovat kromě nové kuchyňské linky i novou funkční digestoř. Jak, ale kuchyňský odsavač par vybrat a na jaké parametry se při výběru zaměřit?

31. 12. 2012
Společnost WELLOKNA představuje ENERGO okno - Co to vlastně ENERGO okno je a jak se vyznačuje? ENERGO okno je okenní systém, který má za cíl maximálně snížit tepelné ztráty. Tím, že ve svých domovech použijete ENERGO OKNA, výrazně snížíte náklady na vytápění vašich bytů a rodinných domů. A to je v dnešní době neustále se zvyšujících cen energií poměrně podstatné.

26. 03. 2012
NANOTECHNOLOGIE - Nanotechnologie jsou technologie budoucnosti, dnes Vám chceme představit nanotechnologický nátěr společnosti Nanopro s názvem Tekuté sklo.Články o rekonstrukci rodinného domu

18. 08. 2011

Stavba domu na klíč nebo rekonstrukce staršího domu?

Váháte nad tím, zda si koupit starší dům a pustit se do rozsáhlé rekonstrukce nebo zda si nechat postavit nový rodinný dům? Nevíte, jaká úskalí a jaké výhody ta která varianta vlastního bydlení má?

17. 08. 2011

Interiér je záležitostí vašeho vkusu nebo nápaditosti bytového designera!

 

Rekonstruujete dům? Pak promyslete pečlivě, jak chcete, aby váš byt či dům vypadal, abyste se v něm cítili co nejlépe.

13. 08. 2011

Stavba domu na klíč nebo rekonstrukce staršího domu

13. 08. 2011

Váš vkus nebo bytový designer

Interiér je záležitostí vašeho vkusu nebo nápaditosti bytového designera!
zobrazit všechny

 

Přestavba rodinného domu

Proč rekonsturovat byt či dům? Důvody mohou být estetické či praktické. Do první kategorie spadají rekonstrukce, které naplní touhy a sny obyvatelů domu či bytu. Vždyť kdo by nesnil o krásné koupelně, útulné ložnici či moderní kuchyni? Prakrické důvody většinou sledují zlepšení funkčnosti domu či bytu, opravu nedostatků či sledují dosažení úspor za spotřebu energií. Ve většině případů se pak prolíná několik výše uvedených důvodů a rekonstrukce dostávají komplexní rozměry.

I pro kvalitní rekonstrukci platí, že základem úspěchu je kvalitní plánování. Je zcela nutné mít přesnou představu o tom, čeho chceme rekonstrukcí dosáhnout. Důležitým faktorem je možnost náhradního ubytování během rekonstrukce. Pokud existuje možnost náhradního bydlení, je možné provést rekonstrukci velmi rozsáhlou, v případě nutnosti žití v rekonstruovaném prostoru můžeme být v některých rozhodnutí značně omezeni.

Co bývá nejčastějším předmětem rekonstrukcí? U panelových bytů jde zejména o staré umakartové jádro a staré příčky. U starších rodinných domů jde především o zateplení stěn a izolaci okenních otvorů potažmo střechy. Změna otopného systému za lepší je také častá. Např.: stará kamna na tuhá paliva mohou nahradit moderní krbová kamna, která lépe vypadají a jejichž užívání je ekonomičtější a ekologičtější.  Zřejmě nejrozšířenějším prvkem rekonstrukcí v posledních letech je výměna oken, a to zejména s cílem ekonomické úspory stavby na energie a vytápění. Staré podlahy bývají mnohdy nevyhovující, dnešní nabídka je mnohem širší, než tomu bylo dříve a zejména zde hraje velkou roli estetické hledisko. V případě malých bytů bývá s rekonstrukcemi spojena výroba vestavných skříní na míru.

Kvalitu rekonstrukce velmi zásadně ovlivňuje výběr dodavatele. Velké množství prací je možno realizovat svépomocí, tato varianta je ekonomicky výhodnější, ale kvalita pravděpodobně nebude srovnatelná s výsledkem profesionálních firem, navíc na takto provedené práce neexistuje záruka. Druhou možností je najímání řemeslníků na jednotlivé práce na stavbě, kdy by měla být zaručena kvalita odvedené práce. Finanční náročnost této varianty je vyšší než při práci svépomocí, navíc v dnešní době může být obtížné najít kvalitní řemeslníky. Třetí variantu představuje kompletní návrh rekonstrukce zpracovaný architektem a realizovaný stavební firmou. Výhodou je fakt, že architekt může dohlédnout na celou rekonstrukci a zaručit tak kvalitní realizaci. Na druhou stranou toto řešení stavby je z ekonomického hlediska finančně nejnáročnější.

Doporučujeme:

Pro domácnost a nakupování se hodí Obalové materiály

Při rekonstrukci myslete také na kvalitní nábytek a kuchyňské linky.