Aktuality

18. 01. 2013
Při rekonstrukci kuchyně vyměňte i digestoř! - Plánujete rekonstrukci rodinného domu respektive rekonstrukci kuchyně? V tom případě budete zajisté potřebovat kromě nové kuchyňské linky i novou funkční digestoř. Jak, ale kuchyňský odsavač par vybrat a na jaké parametry se při výběru zaměřit?

31. 12. 2012
Společnost WELLOKNA představuje ENERGO okno - Co to vlastně ENERGO okno je a jak se vyznačuje? ENERGO okno je okenní systém, který má za cíl maximálně snížit tepelné ztráty. Tím, že ve svých domovech použijete ENERGO OKNA, výrazně snížíte náklady na vytápění vašich bytů a rodinných domů. A to je v dnešní době neustále se zvyšujících cen energií poměrně podstatné.

26. 03. 2012
NANOTECHNOLOGIE - Nanotechnologie jsou technologie budoucnosti, dnes Vám chceme představit nanotechnologický nátěr společnosti Nanopro s názvem Tekuté sklo.NANOTECHNOLOGIE

Napsal dne 26. 03. 2012 uživatel david.kretinsky

V současné době slýcháme o různých formách nanotechnologií prakticky denně. Nejčastěji se dozvídáme, že nanotechnologie je technologie budoucnosti. Málokdy ovšem slýcháme o konkrétnějších využitích nanotechnologií v praxi. V případě ultratenkých úprav různých povrchů ovšem vidíme využití a následné ohromující výsledky již dnes. Obecně se dá říci, že nanotechnologie je nejnovější přístup k úpravě vlastností hmoty.

Když mluvíme o ,,nanu‘‘, bavíme se o jedné miliardtině metru, tedy o jedné tisícině mikrometru, což je délka jedné molekuly tekutého skla. Vrstva tekutého skla, která je aplikována, je tenká zhruba 100 nanometrů, tedy asi 500 krát tenčí než lidský vlas. Základní surovina pro výrobu tekutého skla je křemičitý písek. Z toho vzniká sloučenina SiO2 – oxid křemičitý.

Jako nosič tekutého skla se využívá buď voda – pro savé povrchy, nebo etanol – pro nesavé povrchy. Tekuté sklo vynalezla společnost Nanopool GmbH, která vlastní veškeré patenty. Výrobní postup produktu je přísně tajný.

 

Tekuté sklo patří mezi sedm vymezených oborů nanotechnologie, která v posledních letech zažívá obrovský vzestup a každým dnem se posouvá o krok vpřed. Firma Nanopool GmbH je v oblasti ultra tenkých povrchových úprav nejdále a vlastní patenty na výrobky, které nemají na světovém trhu konkurenta. Pomocí vody či alkoholu s obsahem molekul SiO2 se ultratenká vrstva v síle cca 100 nanometrů nanese na jakýkoliv povrch a zcela změní jeho vlastnosti.

 

Povrch ošetřený tekutým sklem se po
aplikaci stane:

  • snadno čistitelný
  • nečistotu odpuzující
  • chráněný proti korozi, kyselinám, vlhkosti
    a veškerým nežádoucím vlivům

Všechny tyto vlastnosti zaručí delší životnost ošetřených povrchů. Uživatelům ušetří náklady spojené s údržbou ploch a především ochrání jejich zdraví.