Aktuality

18. 01. 2013
Při rekonstrukci kuchyně vyměňte i digestoř! - Plánujete rekonstrukci rodinného domu respektive rekonstrukci kuchyně? V tom případě budete zajisté potřebovat kromě nové kuchyňské linky i novou funkční digestoř. Jak, ale kuchyňský odsavač par vybrat a na jaké parametry se při výběru zaměřit?

31. 12. 2012
Společnost WELLOKNA představuje ENERGO okno - Co to vlastně ENERGO okno je a jak se vyznačuje? ENERGO okno je okenní systém, který má za cíl maximálně snížit tepelné ztráty. Tím, že ve svých domovech použijete ENERGO OKNA, výrazně snížíte náklady na vytápění vašich bytů a rodinných domů. A to je v dnešní době neustále se zvyšujících cen energií poměrně podstatné.

26. 03. 2012
NANOTECHNOLOGIE - Nanotechnologie jsou technologie budoucnosti, dnes Vám chceme představit nanotechnologický nátěr společnosti Nanopro s názvem Tekuté sklo.Nová izolace BRAMAC

Napsal dne 09. 03. 2011 uživatel martin.protiva

Dle informací ze školení společnosti Bramac je k dispozici nová izolace, která se aplikuje nad krokve. Toto je velice výhodné v případech, kde není žádoucí při rekonstrukci střechy nad obytným podkrovím stavájící prostor narušit. Stačí pouze demontovat starou krytinu a laťe a kontralaťe. Dát novou izolaci od firmy Bramac, která zlepší izolaci střešní konstrukce.

U hodně starších domů je použito minerální vaty tloušťky 160mm umístěné mezi krokvemi. Tento kdysi standart je dnes již nedostačující. Proto v důsledku neústálého zvyšování cen energií bude nutné dříve či později izolaci starších střech zlepšit nový způsob doplnění izolace shora krokví je ideální způsob.

V Ekonomických stavbách při realizaci novostavby je standartem požití izolace 160mm mezi krokve a 40mm izolantu pod ně. Tato izolace je již dostačující.