Aktuality

18. 01. 2013
Při rekonstrukci kuchyně vyměňte i digestoř! - Plánujete rekonstrukci rodinného domu respektive rekonstrukci kuchyně? V tom případě budete zajisté potřebovat kromě nové kuchyňské linky i novou funkční digestoř. Jak, ale kuchyňský odsavač par vybrat a na jaké parametry se při výběru zaměřit?

31. 12. 2012
Společnost WELLOKNA představuje ENERGO okno - Co to vlastně ENERGO okno je a jak se vyznačuje? ENERGO okno je okenní systém, který má za cíl maximálně snížit tepelné ztráty. Tím, že ve svých domovech použijete ENERGO OKNA, výrazně snížíte náklady na vytápění vašich bytů a rodinných domů. A to je v dnešní době neustále se zvyšujících cen energií poměrně podstatné.

26. 03. 2012
NANOTECHNOLOGIE - Nanotechnologie jsou technologie budoucnosti, dnes Vám chceme představit nanotechnologický nátěr společnosti Nanopro s názvem Tekuté sklo.Dáte starému domu novou tvář nebo zvolíte novostavbu?

Napsal dne 06. 10. 2011 uživatel veronika.fundova

Cesta k vlastnímu bydlení není nikdy snadná. Ať zvolíte stavbu zděného domu svépomocí, výstavbu na klíč nebo rekonstrukci, vždy se můžete setkat s celou řadou problémů.

 

Nekupujte zajíce v pytli! Nechte dům prověřit odborníkem.

Rekonstrukce staršího rodinného domu může být jednou z variant,  jak si pořídit vlastní bydlení. Může se jednat o starší dům po rodičích nebo o dům, který jste si sami koupili. Pokud nemáte dostatek znalostí a nepozvete si na pomoc odborníka, může se stát, že pro vás bude rekonstrukce noční můrou.  Vždy doporučujeme prověřit stav kupovaného objektu statikem nebo projektantem.  U starších domů se můžete setkat s celou řadou problémů -  porušená  statika objektu, málo únosné nebo zcela chybějící základy, nedostatečné tepelně izolační vlastnosti domu, poničená střecha, do které zatéká, atd. V takovém případě je lepší se do rekonstrukce domu vůbec nepouštět. Jedná-li se však pouze o drobné rekonstrukční úpravy, jako jsou nové rozvody elektřiny, oprava křivých nebo navlhlých omítek, rekonstrukce koupelny  nebo kuchyně, může být přestavba staršího domu snadnou a rychlou cestou k novému bydlení.

 

Nemáte objekt k rekonstrukci? Nevadí, postavte si nový dům!

Opakem rekonstrukce staršího obydlí je stavba domu na zelené louce.  U stavby zděného domu si můžete vybrat nejen pozemek,  ale můžete se dle vašich finančních možností rozhodnout i o tom, jak velký dům budete chtít, z jakého materiálu ho postavíte, jak si dům dispozičně uspořádáte, jak ho vybavíte atd. Tím, že postavíte zděný dům přímo na míru vaší rodině, budete zajisté s výsledným efektem maximálně spokojeni. Zděný dům si můžete postavit vlastními silami a ušetřit tak značné finanční prostředky, nebo můžete zvolit výstavbu na klíč, při níž sice neušetříte peníze, zato spoustu starostí.   Vyberte si z celé řady programů, které společnost Ekonomické stavby s.r.o. nabízí, výstavba rodinného domu pak pro vás bude procházka růžovou zahradou.