Aktuality

18. 01. 2013
Při rekonstrukci kuchyně vyměňte i digestoř! - Plánujete rekonstrukci rodinného domu respektive rekonstrukci kuchyně? V tom případě budete zajisté potřebovat kromě nové kuchyňské linky i novou funkční digestoř. Jak, ale kuchyňský odsavač par vybrat a na jaké parametry se při výběru zaměřit?

31. 12. 2012
Společnost WELLOKNA představuje ENERGO okno - Co to vlastně ENERGO okno je a jak se vyznačuje? ENERGO okno je okenní systém, který má za cíl maximálně snížit tepelné ztráty. Tím, že ve svých domovech použijete ENERGO OKNA, výrazně snížíte náklady na vytápění vašich bytů a rodinných domů. A to je v dnešní době neustále se zvyšujících cen energií poměrně podstatné.

26. 03. 2012
NANOTECHNOLOGIE - Nanotechnologie jsou technologie budoucnosti, dnes Vám chceme představit nanotechnologický nátěr společnosti Nanopro s názvem Tekuté sklo.Jak nevyhazovat peníze oknem?

Napsal dne 13. 10. 2011

Jste vlastníkem staršího domu a máte pocit, že vám peníze za vytápění takříkajíc unikají oknem? Možná to bude pravda i doslova, protože špatně těsnícími okny a nedostatečně zateplenou fasádou skutečně zbytečně uniká spousta tepelné energie.

Při nechtěných tepelných ztrátách je nejlepším řešením kvalitní a odborně provedené zateplení fasády. Kromě energetických a tím i finančních úspor může vhodně zvolené zateplení také vylepšit vzhled vašeho domu.

Na různé stavby je však třeba použít různé technologie, např. kontaktní způsob zateplení, zateplení větrané fasády či zateplení sendvičových konstrukcí polystyrenem. Více o tomto tématu se dozvíte na stránkách zateplení fasád domů.

Pokud chcete zateplením domu dosáhnout úspor v nákladech na energie, zkuste se zároveň zamyslet nad způsobem vytápění a využitím alternativních zdrojů energie. V současné době jsou stále více využívány solární kolektory, fotovoltaické systémy či tepelná čerpadla.

Nízkoenergetický dům

Pro dosažení co nejvyšších úspor za vytápění je samozřejmě nejlepší variantou, když si pořídíte nízkoenergetický dům. Ten by měl zahrnovat komplex úsporných a zároveň ekonomických opatření, aby při svém provozu šetřil energii, ale aby zároveň při samotné stavbě šetřil náklady díky využití těch nejekonomičtějších řešení. Podívejte se na program Nízkoenergetický dům, který nabízí společnost Ekonomické stavby.