Aktuality

18. 01. 2013
Při rekonstrukci kuchyně vyměňte i digestoř! - Plánujete rekonstrukci rodinného domu respektive rekonstrukci kuchyně? V tom případě budete zajisté potřebovat kromě nové kuchyňské linky i novou funkční digestoř. Jak, ale kuchyňský odsavač par vybrat a na jaké parametry se při výběru zaměřit?

31. 12. 2012
Společnost WELLOKNA představuje ENERGO okno - Co to vlastně ENERGO okno je a jak se vyznačuje? ENERGO okno je okenní systém, který má za cíl maximálně snížit tepelné ztráty. Tím, že ve svých domovech použijete ENERGO OKNA, výrazně snížíte náklady na vytápění vašich bytů a rodinných domů. A to je v dnešní době neustále se zvyšujících cen energií poměrně podstatné.

26. 03. 2012
NANOTECHNOLOGIE - Nanotechnologie jsou technologie budoucnosti, dnes Vám chceme představit nanotechnologický nátěr společnosti Nanopro s názvem Tekuté sklo.Jak se vyhnout problémům při rekonstrukci domu?

Napsal dne 15. 09. 2011

Vlastníte starý dům a chystáte se na jeho rekonstrukci? Pak se připravte na to, že vás čeká spousta práce a starostí. I v případě, že kompletní rekonstrukci svěříte jedné firmě, byste si měli dát pozor na řadu věcí, které by vás mohly zaskočit a následně pořádně mrzet.

Nepodceňujte přípravy

Při přípravách a plánování buďte důslední. Dobře si promyslete, co od rekonstrukce domu čekáte, jestli necháte původní uspořádání domu, nebo jestli budete měnit i jeho dispozice. Zejména mladé páry by už od počátku měli myslet na to, že se jejich rodina bude pravděpodobně rozšiřovat. Určitě nechcete za pár let podstoupit další rekonstrukci. Řadu dobrých rad k tomuto tématu najdete na stránkách   Rodinné bydlení.

 

Nenechte se napálit

Před započetím rekonstrukce si nechte připravit podrobný projekt a cenovou kalkulaci, kde bude stanoven jak rozsah prací, tak i použitý materiál. Nabídky vyžadujte písemně a vše si pozorně prostudujte. Zdánlivě levná cenová nabídka prohozená jen tak ústně se nakonec může vyšplhat na mnohem větší částku, protože vám firma řekne, že se přeci nepočítalo s tím a tím. Dejte si také pozor na kvalitu použitých materiálů. Šetření za každou cenu se v tomto ohledu nemusí vyplatit.

 

Pozorní buďte i v průběhu rekonstrukce a při přebírání hotové stavby. Vše kontrolujte průběžně, abyste případné nedostatky neobjevili až ve fázi, kdy se kvůli nim musí bourat už hotové věci. Co se týká financí, rozhodně neplaťte celou částku dopředu. Nejlepší je stanovit si splátkový kalendář a jednotlivé splátky platit vždy až po předání dané části díla. Úplně poslední splátku byste měli zaplatit až po odstranění všech závad.

 

Rostoucí dům

Chytrým řešením pro mladé rodiny může být program   Rostoucí dům, který nabízí společnost Ekonomické stavby. Na počátku si necháte postavit menší dům, který není tak nákladný a ve chvíli, kdy se vaše rodina začne rozšiřovat, k němu bez problémů přistavíte další část nebo části.