Aktuality

18. 01. 2013
Při rekonstrukci kuchyně vyměňte i digestoř! - Plánujete rekonstrukci rodinného domu respektive rekonstrukci kuchyně? V tom případě budete zajisté potřebovat kromě nové kuchyňské linky i novou funkční digestoř. Jak, ale kuchyňský odsavač par vybrat a na jaké parametry se při výběru zaměřit?

31. 12. 2012
Společnost WELLOKNA představuje ENERGO okno - Co to vlastně ENERGO okno je a jak se vyznačuje? ENERGO okno je okenní systém, který má za cíl maximálně snížit tepelné ztráty. Tím, že ve svých domovech použijete ENERGO OKNA, výrazně snížíte náklady na vytápění vašich bytů a rodinných domů. A to je v dnešní době neustále se zvyšujících cen energií poměrně podstatné.

26. 03. 2012
NANOTECHNOLOGIE - Nanotechnologie jsou technologie budoucnosti, dnes Vám chceme představit nanotechnologický nátěr společnosti Nanopro s názvem Tekuté sklo.Jak ušetřit rekonstrukcí domu na vytápění?

Napsal dne 06. 10. 2011 uživatel veronika.fundova

Rekonstrukce staršího objektu může mít celou řadu podob, od drobných rekonstrukcí jako je přestavba koupelny, kuchyně, úprava omítek, oprava rozvodů či drobné venkovní úpravy fasády, až po velké rekonstrukční zásahy, kdy přistavujeme část domu, měníme vnitřní uspořádání jednotlivých místností nebo pracujeme na úpravě statiky domu. Vše záleží jen na tom, v jakém stavu jsme rodinný dům dostali nebo koupili a na tom, jaké finanční prostředky jsme ochotni do rekonstrukce investovat.

 

Investice do rekonstrukce vytápění a zateplení domu se vyplatí

Velmi častým důvodem k rekonstrukci staršího domu je v současné době fenomén zvyšujících se nákladů na energie a tím i zvyšujících se nákladů na provoz a vytápění rodinného domu. Před tím, než se do rekonstrukce pustíme, je vhodné zjistit, kde máme největší úniky tepla a kde je možné uspořit nejvíce peněz.

 

Není rekonstrukce jako rekonstrukce

Díky neustále rostoucím cenám energií začínají majitelé domů uvažovat i o nákladnější rekonstrukci domu, kterou může být výměna starých dřevěných oken a dveří za kvalitní plastová, dále pak o zateplení obvodových stěn a stropů nebo o  zateplení střechy. Po provedení důkladné izolace domu můžete začít uvažovat také o způsobu, jakým budete dům vytápět.  Jedná se nejen o výběr kotle,  který budete k  vytápění používat, ale také zdroje, kterým budete topit. U starších domů často dochází k výměně způsobu vytápění z nepohodlného topení uhlím či kusovým dřevem za komfortní a efektivní vytápění kondenzačním kotlem na zemní plyn nebo tepelným čerpadlem. Díky těmto novinkám ve vytápění a kvalitnímu zateplení domu může dojít k tomu, že se vyprodukované přebytečné teplo může uložit do akumulační nádrže a dům z ní pak čerpá teplo i dva dny. Tímto způsobem dochází nejen k vysokému komfortu vytápění domu, ale zároveň i velmi účinnému a efektnímu vytápění domu. Z vašeho domu se tak stane  ekonomická stavba.