Aktuality

18. 01. 2013
Při rekonstrukci kuchyně vyměňte i digestoř! - Plánujete rekonstrukci rodinného domu respektive rekonstrukci kuchyně? V tom případě budete zajisté potřebovat kromě nové kuchyňské linky i novou funkční digestoř. Jak, ale kuchyňský odsavač par vybrat a na jaké parametry se při výběru zaměřit?

31. 12. 2012
Společnost WELLOKNA představuje ENERGO okno - Co to vlastně ENERGO okno je a jak se vyznačuje? ENERGO okno je okenní systém, který má za cíl maximálně snížit tepelné ztráty. Tím, že ve svých domovech použijete ENERGO OKNA, výrazně snížíte náklady na vytápění vašich bytů a rodinných domů. A to je v dnešní době neustále se zvyšujících cen energií poměrně podstatné.

26. 03. 2012
NANOTECHNOLOGIE - Nanotechnologie jsou technologie budoucnosti, dnes Vám chceme představit nanotechnologický nátěr společnosti Nanopro s názvem Tekuté sklo.Koupelna jako nová

Napsal dne 13. 10. 2011

Koupelna je jednou z místností, ve které nestačí jen vymalovat a koupit nový nábytek. Když potřebuje rekonstrukci koupelna, musí jít obvykle o rekonstrukci kompletní.

Moderní koupelna už zdaleka neplní jen funkci hygienickou, ale i relaxační. Proto by na nás měla působit příjemně a optimisticky. Ve chvíli, kdy už všechny kohoutky kapou, dlaždice pomalu začínají odpadávat a okolo vany či sprchového koutu se nám začíná líhnout plíseň, je nejvyšší čas na rekonstrukci.

 

Při plánování nové koupelny je potřeba myslet pár let dopředu, protože další kompletní rekonstrukci určitě nechcete dělat hned za pár let. Mladí bezdětní lidé by tedy měli myslet na to, že za pár let se jejich rodina rozroste a až se bude ráno v koupelně střídat celá čtyřčlenná rodina, je vhodné mít WC oddělené od koupelny a v ideálním případě i dvě samostatná umyvadla. Starší lidé by zase měli pamatovat na to, že za pár let už mohou být méně pohybliví a vysoká vana jim může dělat problém. Proto je vhodné koupelnu vybavit i sprchovým koutem.

 

Je nutné stavební povolení a následná kolaudace?

Jestliže se při rekonstrukci koupelny nezasahuje do nosných zdí, není obvykle nutné stavební povolení, mělo by stačit ohlášení stavby. A pokud rekonstrukce podléhá pouze ohlašovací povinnosti, není nutná ani následná kolaudace. Vždy je ale dobré se předem poradit s firmou, která bude rekonstrukci provádět, nebo se informovat na příslušném stavebním úřadě. Podrobnější informace také najdete na stránkách kolaudace.

 

Jak postavit dům kvalitně

Jestliže se teprve chystáte na stavbu nového domu, slovo rekonstrukce vám asi přijde velmi vzdálené. Aby vám váš nový dům vydržel co nejdéle pěkný a žádné rekonstrukce nepotřeboval, je potřeba hned od počátku stavby klást důraz na kvalitu – jak použitých materiálů, tak i provedených prací. Společnost Ekonomické stavby nabízí program Kvalita, díky kterému se můžete na vše spolehnout a navíc získáte i prodlouženou záruku.