Aktuality

18. 01. 2013
Při rekonstrukci kuchyně vyměňte i digestoř! - Plánujete rekonstrukci rodinného domu respektive rekonstrukci kuchyně? V tom případě budete zajisté potřebovat kromě nové kuchyňské linky i novou funkční digestoř. Jak, ale kuchyňský odsavač par vybrat a na jaké parametry se při výběru zaměřit?

31. 12. 2012
Společnost WELLOKNA představuje ENERGO okno - Co to vlastně ENERGO okno je a jak se vyznačuje? ENERGO okno je okenní systém, který má za cíl maximálně snížit tepelné ztráty. Tím, že ve svých domovech použijete ENERGO OKNA, výrazně snížíte náklady na vytápění vašich bytů a rodinných domů. A to je v dnešní době neustále se zvyšujících cen energií poměrně podstatné.

26. 03. 2012
NANOTECHNOLOGIE - Nanotechnologie jsou technologie budoucnosti, dnes Vám chceme představit nanotechnologický nátěr společnosti Nanopro s názvem Tekuté sklo.Koupelny

Napsal dne 00. 00. 0000

Koupelny

Prostory koupelny jsou dnes především určeny k relaxaci a odpočinku, proto je kladen čím dál větší důraz na jejich celkový vzhled a komfort.
Při kompletní rekonstrukci koupelen je třeba zvážit především budoucí rozmístění umyvadla, vany, sprchového koutu, toalety, případně pračky a jiných úložných či odkládacích prostor (skříňky, poličky) kvůli vývodu odpadů, vody, elektroinstalace a osvětlení. V případě, že v bytě bydlí 1 – 3 osoby, postačuje jedno WC v koupelně, při vyšším počtu osob je podstatně lepší WC a koupelnu od sebe oddělit. V některých modernějších a větších koupelnách může být též umístěna i sauna.

Výběr vany:

Měla by splňovat tyto požadavky: dobrý vzhled, kvalitní materiál, náročnost na údržbu, dobrá omyvatelnost a také komfort.
Tvary: klasické, rohové, oválné, kvádrové, kruhové, čtvercové.
Mohou být ukotveny u zdi, nebo stát samostatně v prostoru (závisí samozřejmě na velikosti koupelny).
Materiály: Litina – dlouhá životnost, dobré izolační vlastnosti. Odolnost vůči oděru i chemickým přípravkům.
Akrylát – snadné tvarování i údržba.
Quaryl – protiskluzový povrch, snadná instalace, odolnost vůči poškození.
Umělý kámen a atypické materiály (sklo, dřevo, kámen) – velmi nákladné

Výběr sprchové vaničky:

Materiály: Smaltovaná – nízká cena X snadné poškození smaltu
Akrylátová – cenově dostupná, flexibilní, flexe však způsobuje odkrytí izolace mezi vaničkou a dlažbou – zatékání.
Litý mramor – obdélníkové, čtvercové i čtvrtkruhové; cenově dobře dostupné, dlouhá životnost.
Keramická – křehká, může snadno dojít k poškození.

Dlažba:

V dnešní době je zcela běžné, že se při stavbě nové podlahy nepoužívají klasické dlaždice. Používá se například i břidlice či mramor. Na stěny se může použit tzv. benátský štuk v mnoha barevných provedeních, voděodolný. Instalace těchto atypických variant je však časově i finančně náročnější.
Dlažba by měla být přibližně do výšky 180 cm, na podlahu se doporučuje použití protiskluzových, odolných a dobře omyvatelných materiálů.