Aktuality

18. 01. 2013
Při rekonstrukci kuchyně vyměňte i digestoř! - Plánujete rekonstrukci rodinného domu respektive rekonstrukci kuchyně? V tom případě budete zajisté potřebovat kromě nové kuchyňské linky i novou funkční digestoř. Jak, ale kuchyňský odsavač par vybrat a na jaké parametry se při výběru zaměřit?

31. 12. 2012
Společnost WELLOKNA představuje ENERGO okno - Co to vlastně ENERGO okno je a jak se vyznačuje? ENERGO okno je okenní systém, který má za cíl maximálně snížit tepelné ztráty. Tím, že ve svých domovech použijete ENERGO OKNA, výrazně snížíte náklady na vytápění vašich bytů a rodinných domů. A to je v dnešní době neustále se zvyšujících cen energií poměrně podstatné.

26. 03. 2012
NANOTECHNOLOGIE - Nanotechnologie jsou technologie budoucnosti, dnes Vám chceme představit nanotechnologický nátěr společnosti Nanopro s názvem Tekuté sklo.Kuchyně

Napsal dne 29. 10. 2009

stránka 7

Při volbě nové kuchyně se ujistěte v rozhodnutí, zda vaši kuchyni necháte samostatně, nebo zda by bylo pro vás lepší ji propojit například s obývacím pokojem – tento typ výstavby kuchyně je v posledních letech poměrně rozšířený a populární. Z malého prostoru kuchyně, kde se nevyminou dva lidé tak vznikne nová, mnohem větší místnost, kde je více prostoru na vaření i manipulaci. Nepříjemným se však může stát hluk a pachy spojené s děním v kuchyni.

Ještě před začátkem rekonstrukce kuchyně je nutné zvážit a důkladně rozmyslet rozmístění veškerých kuchyňských spotřebičů, dřezu, myčky, lednice, sporáku, digestoře a dalších příslušenství s ohledem na jejich funkčnost.  Pracovní plocha v kuchyni by proto měla být uspořádána takto: měla by začínat dřezem, dále by měla následovat volná pracovní plocha zakončená sporákem. V kuchyni by též měl být ještě nějaký další menší prostor pro další spotřebiče, příslušenství, případně pro odkládání.

Z těchto ekonomických a praktických důvodu je nejlepší rekonstrukci kuchyně zahájit rozvodem odpadů a vodoinstalace, dále pak rozvody elektřiny a jejich zásuvky.

Vybavení kuchyně:

  • podlahová krytina – nejlépe dlaždice nebo linoleum, musí být dobře omyvatelná, odolná proti poškození. Dlažba se rovněž doporučuje na zdi za pracovní plochou, za dřezem, sporákem, aby nedošlo k znečištění zdi.
  • pracovní deska – doporučují se vestavěné kuchyňské spotřebiče – sporák myčka. Deska by měla být hladká, snadno omyvatelná, ze specielně upravené dřevotřísky s dobře omyvatelným povrchem. Nezapomeňte také na dobré a kvalitní osvětlení pracovní plochy i celého prostoru.
  • jídelní stůl
  • digestoř

Spotřebiče vybírejte z katalogů, vyplatí se zvážit více možností. Vždy před zakoupením daného spotřebiče si vyžádejte podrobné informace o pracovním výkonu. Volte raději spotřebiče s nízkou spotřebou vody a nízko-energetickou náročností; ujistěte se, zda máte ve svém bytě dostatečný příkon elektrického proudu pro nové spotřebiče.

Když si nevíte rady, poraďte se s odborníky, kteří Vám vypracují podrobný plán na rekonstrukci a výstavbu nové kuchyně, nebo se nechte inspirovat u známých či přátel.

Vzhledem k faktu, že rekonstrukce kuchyně je poměrně nákladná záležitost (nepočítejte s částkou menší než 100 000,- Kč), se doporučuje vyhotovení podrobného finančního plánu na rekonstrukci.