Aktuality

18. 01. 2013
Při rekonstrukci kuchyně vyměňte i digestoř! - Plánujete rekonstrukci rodinného domu respektive rekonstrukci kuchyně? V tom případě budete zajisté potřebovat kromě nové kuchyňské linky i novou funkční digestoř. Jak, ale kuchyňský odsavač par vybrat a na jaké parametry se při výběru zaměřit?

31. 12. 2012
Společnost WELLOKNA představuje ENERGO okno - Co to vlastně ENERGO okno je a jak se vyznačuje? ENERGO okno je okenní systém, který má za cíl maximálně snížit tepelné ztráty. Tím, že ve svých domovech použijete ENERGO OKNA, výrazně snížíte náklady na vytápění vašich bytů a rodinných domů. A to je v dnešní době neustále se zvyšujících cen energií poměrně podstatné.

26. 03. 2012
NANOTECHNOLOGIE - Nanotechnologie jsou technologie budoucnosti, dnes Vám chceme představit nanotechnologický nátěr společnosti Nanopro s názvem Tekuté sklo.Nízkoenergetickou stavbu získáte nejen stavbou nového domu, ale i rekonstrukcí!

Napsal dne 06. 10. 2011 uživatel veronika.fundova

Ekonomické nízkoenergetické stavby jsou v dnešní době velmi žádaným typem rodinného domu. Jedním z důvodů je především jejich nízká roční měrná spotřeba tepla na vytápění. Dosahuje hodnot mezi 15 – 50 kWh / m2. Nejlepší variantou,  jak si pořídit nízkoenergetickou stavbu, je nechat si postavit nový dům. Existuje však i jiné řešení, a to v podobě rekonstrukce staršího rodinného domu na dům nízkoenergetický.

 

Jaké vlastnosti dělají stavbu nízkoenergetickou?


Ekonomická stavba je podmíněna nejen výběrem vhodného stavebního pozemku, klimatu a vegetace, ale i  zvolením jednoduchého tvaru budovy, tedy co nejvíce rovných ploch, bez zbytečných výklenků. Obytné místnosti by měly být orientovány především na jih nebo jihozápad, stejně tak největší okenní plochy, aby do nich proudilo co nejvíce slunečního záření a tepla.  Ekonomická nízkoenergetická stavba  by měla být velmi dobře tepelně izolována,  především u  podlah, stěn, střechy, oken a dveří. Doporučuje se speciální zasklení okenních skel, kdy se mezi dvojsklo napne pokovená fólie, která propustí sluneční záření pouze dovnitř. Teplo se ven nevrací, ale zůstává v obytné místnosti. Všechny tyto náležitosti by neměl být problém rekonstrukcí staršího domu docílit. Jedná se sice o poměrně velkou investici, ta se ale v době neustále se zvyšujících nákladů na zdroje vytápění do budoucna vyplatí. Dalším tipem, jak zrekonstruovat starší bydlení na nízkoenergetický dům,  je pořízení pružně reagujícího otopného systému s dobrou regulací, dále pak strojního větrání, nejlépe s možností rekuperace tepla a bezesporu i úsporné elektrické spotřebiče a osvětlení. To, že bude mít váš nový  nebo zrekonstruovaný dům všechny prvky nízkoenergetické stavby,  však nestačí. Pokud se jeho uživatelé nebudou chovat uvědoměle a nebudou dodržovat stanovené zásady pro úsporný provoz domu, spotřeba tepla nikdy nebude dosahovat takových hodnot, jakých by mohla dosahovat v případě, že by všichni uživatelé jednali ekonomicky.