Aktuality

18. 01. 2013
Při rekonstrukci kuchyně vyměňte i digestoř! - Plánujete rekonstrukci rodinného domu respektive rekonstrukci kuchyně? V tom případě budete zajisté potřebovat kromě nové kuchyňské linky i novou funkční digestoř. Jak, ale kuchyňský odsavač par vybrat a na jaké parametry se při výběru zaměřit?

31. 12. 2012
Společnost WELLOKNA představuje ENERGO okno - Co to vlastně ENERGO okno je a jak se vyznačuje? ENERGO okno je okenní systém, který má za cíl maximálně snížit tepelné ztráty. Tím, že ve svých domovech použijete ENERGO OKNA, výrazně snížíte náklady na vytápění vašich bytů a rodinných domů. A to je v dnešní době neustále se zvyšujících cen energií poměrně podstatné.

26. 03. 2012
NANOTECHNOLOGIE - Nanotechnologie jsou technologie budoucnosti, dnes Vám chceme představit nanotechnologický nátěr společnosti Nanopro s názvem Tekuté sklo.Obývací pokoj a obytné místnosti

Napsal dne 00. 00. 0000

Obývací pokoj a obytné místnosti

Obývací pokoj patří k největším místnostem každého domu nebo bytu. Spolu s ostatními místnostmi (dětské pokoje, ložnice, pracovna) by měl plnit funkci především relaxační. U těchto pokojů proto není vhodné, aby byly průchozí. Nejlepší řešení je, aby měl každý pokoj jedny dveře, a obyvatelé těchto místností nebyli rušeni ostatními. Odstraní se tak zbytečná nervozita a každý má svůj klid.

V případě, že váš byt má lodžii, pamatujte i na ni, je dobré ji zasklít a tepelně zaizolovat, aby nedocházelo k zbytečnému úniku tepla. Kromě úniku tepla je vhodné při rekonstrukci nebo stavbě rodinného domu myslet také na klimatizovaná vnitřních prostor domu. Zauvažujte tedy o koupi kvaliní klimatizace. Zajistíte si tak příjemně klimatizované prostory v letních měsících a naopak v chladném období příjemné teplé místnosti.

Vybavení pokojů

Při rekonstrukci bytu je nutné podrobně zvážit prostorové dispozice vašeho bytu s ohledem na budoucí rozmístění nábytku a elektrospotřebičů; vše navíc v souladu s výmalbou pokojů – pakliže zvolíte tmavší nábytek je vhodnější, aby výmalba byla světlá a bydlení nabylo útulnějšího a příjemnějšího charakteru dobré atmosféry.
Nezapomeňte také na pracovní koutek, umístění počítače.

Ohledně nábytku je lepší zakoupit menší jednodušší lehčí kusy, drobnější sedací soupravu, především z důvodu pohodlnější instalace, manipulace a snadného úklidu. Prostorově nejméně náročné jsou dvě dvojmístné pohovky s konferenčním stolkem, které zaberou cca 2 x 3 m.
U vybavení a výmalby dětského pokoje je vhodnější volit více barev, a co největší prostor na hraní.