Aktuality

18. 01. 2013
Při rekonstrukci kuchyně vyměňte i digestoř! - Plánujete rekonstrukci rodinného domu respektive rekonstrukci kuchyně? V tom případě budete zajisté potřebovat kromě nové kuchyňské linky i novou funkční digestoř. Jak, ale kuchyňský odsavač par vybrat a na jaké parametry se při výběru zaměřit?

31. 12. 2012
Společnost WELLOKNA představuje ENERGO okno - Co to vlastně ENERGO okno je a jak se vyznačuje? ENERGO okno je okenní systém, který má za cíl maximálně snížit tepelné ztráty. Tím, že ve svých domovech použijete ENERGO OKNA, výrazně snížíte náklady na vytápění vašich bytů a rodinných domů. A to je v dnešní době neustále se zvyšujících cen energií poměrně podstatné.

26. 03. 2012
NANOTECHNOLOGIE - Nanotechnologie jsou technologie budoucnosti, dnes Vám chceme představit nanotechnologický nátěr společnosti Nanopro s názvem Tekuté sklo.Pořiďte si kuchyň na zahradě

Napsal dne 09. 09. 2011

V rámci rekonstrukce domu se vyplatí popřemýšlet i o tom, jak na něj bude navázána zahrada a jak ji můžete v letních měsících co nejlépe využít.

Pokud plánujete rekonstrukci svého domu, rozhodně byste do svých úvah měli zahrnout i to, jakým způsobem bude dům propojen se zahradou. Pokud se vám to podaří, pak se zejména v letních měsících může část rodinného života na zahradu přesunout. To platí jak pro rodiny s dětmi, tak i pro milovníky grilování, kteří teplé letní večery využívají k posezení s přáteli.

Možná zjistíte, že se vám v létě vlastně ani nechce vařit doma, že byste na zahradě mohli rovnou hostům připravit i kávu či zeleninový salát, nebo zde mít uložené chlazené nápoje. V tom případě se zamyslete nad tím, jestli do rekonstrukce domu nezahrnout i vybudování malé zahradní kuchyně. Nemusí se samozřejmě jednat o nic velkého ani příliš nákladného. Kromě krbu či grilu je vhodné do letní kuchyně přidat i menší pracovní plochu, pár poliček, skříňku na základní nádobí, chladničku a také zdroj vody – ideální je i teplá, ale v zásadě stačí i voda studená. Pro umístění zahradní kuchyně můžete využít stávající zastřešenou terasu či altán, takže její vybudování skutečně nebude nijak složité.

Okolí zahradní kuchyně i přilehlého posezení samozřejmě nezapomeňte osadit okrasnými rostlinami, aby bylo posezení skutečně příjemné. Jestliže s budováním zahrady nemáte příliš zkušeností, využijte inspiraci na stránkách www.zahrady-rodinnych-domu.info.

Jak postavit dům bez hotovosti?

Víte, že postavit rodinný dům můžete i bez počáteční hotovosti? Podívejte se na program Nulová hotovost od společnosti Ekonomické stavby: http://www.ekonomicke-stavby.cz/esp/prg_pnh.php. Díky chytré kombinací hypotéčního úvěru a překlenovacího úvěru nebudete hotovost pro stavbu domu potřebovat.