Aktuality

18. 01. 2013
Při rekonstrukci kuchyně vyměňte i digestoř! - Plánujete rekonstrukci rodinného domu respektive rekonstrukci kuchyně? V tom případě budete zajisté potřebovat kromě nové kuchyňské linky i novou funkční digestoř. Jak, ale kuchyňský odsavač par vybrat a na jaké parametry se při výběru zaměřit?

31. 12. 2012
Společnost WELLOKNA představuje ENERGO okno - Co to vlastně ENERGO okno je a jak se vyznačuje? ENERGO okno je okenní systém, který má za cíl maximálně snížit tepelné ztráty. Tím, že ve svých domovech použijete ENERGO OKNA, výrazně snížíte náklady na vytápění vašich bytů a rodinných domů. A to je v dnešní době neustále se zvyšujících cen energií poměrně podstatné.

26. 03. 2012
NANOTECHNOLOGIE - Nanotechnologie jsou technologie budoucnosti, dnes Vám chceme představit nanotechnologický nátěr společnosti Nanopro s názvem Tekuté sklo.Při rekonstrukci rodinného domu lze využít i moderní technologie

Napsal dne 09. 09. 2011

Pokud se někdo rozhodne provést rekonstrukci svého domu, vždy k tomu má nějaký hlavní důvod.

Mezi nejběžnější důvody k přestavbě patří:

a) řešení havarijního stavu rodinného domu
b) potřeba zlepšit vzhled domu nebo některé z jeho částí
c) snížení nákladů na vytápění domu

Pokud je dům nebo některá jeho část v havarijním stavu, tedy např. zatéká ve střeše, pak nezbývá nic jiného, než zavolat co nejdříve stavební firmu a rekonstrukci či minimálně dočasnou opravu provést okamžitě. Jestliže je důvodem rekonstrukce potřeba zlepšit estetický dojem domu, ať už celého, nebo jeho části, není nutné na rekonstrukci příliš spěchat. Je dobré si vše v klidu rozmyslet a následně vybrat nejvhodnější variantu.

Třetím a nejvíce diskutovaným důvodem k rekonstrukci je požadavek na snížení spotřeby energií. Jedná se o zateplení střechy a pláště budovy, díky kterému se zamezí tepelným ztrátám a tím se sníží i náklady spojené s vytápěním domu.

Při komplexnějších rekonstrukcích lze také zcela změnit dispozice domu za použití nejmodernějších technologií, které se používají při výstavbě dřevostaveb. Dřevostavby totiž mají řadu výhod, mezi které patří nižší cena, rychlost výstavby i uživatelský komfort. Proto se rozhodně vyplatí o této možnosti uvažovat i v případě rozsáhlejší rekonstrukce či dostavby části domu. O výhodách dřevostaveb se podrobněji dočtete zde: http://www.drevo-stavby.info/.

Pokud na rekonstrukci nemáte dostatek peněz, pak budete muset zvolit financování pomocí úvěru. Specialisté ze společnosti Ekonomické stavby připravili speciální produkt pro ty, kteří nemají na počátku žádnou hotovost a potřebují tedy zafinancovat celou stavbu. Více o programu Nulová hotovost se dozvíte zde: http://www.ekonomicke-stavby.cz/esp/prg_pnh.php