Aktuality

18. 01. 2013
Při rekonstrukci kuchyně vyměňte i digestoř! - Plánujete rekonstrukci rodinného domu respektive rekonstrukci kuchyně? V tom případě budete zajisté potřebovat kromě nové kuchyňské linky i novou funkční digestoř. Jak, ale kuchyňský odsavač par vybrat a na jaké parametry se při výběru zaměřit?

31. 12. 2012
Společnost WELLOKNA představuje ENERGO okno - Co to vlastně ENERGO okno je a jak se vyznačuje? ENERGO okno je okenní systém, který má za cíl maximálně snížit tepelné ztráty. Tím, že ve svých domovech použijete ENERGO OKNA, výrazně snížíte náklady na vytápění vašich bytů a rodinných domů. A to je v dnešní době neustále se zvyšujících cen energií poměrně podstatné.

26. 03. 2012
NANOTECHNOLOGIE - Nanotechnologie jsou technologie budoucnosti, dnes Vám chceme představit nanotechnologický nátěr společnosti Nanopro s názvem Tekuté sklo.Rekonstrukce rodinného domu na hypotéční úvěr

Napsal dne 06. 10. 2011 uživatel veronika.fundova

K vlastnímu bydlení můžete přijít mnoha způsoby -  koupí, výstavbou nebo rekonstrukcí.  Jak však probíhá rekonstrukce domu na hypotéční úvěr?

 

Vlastní bydlen je sen každého z nás

Variant, jak získat vlastní bydlení,  je mnoho. Můžete si koupit byt do osobního vlastnictví, postavit rodinný dům svépomocí, nechat si postavit dům na klíč  nebo si můžete koupit starší dům a zrekonstruovat ho. 

 

Jak probíhá sjednávání hypotéčního úvěru na rekonstrukci?

Vyřizování půjčky na bydlení  (tzv. hypotéky) pro výstavbu, koupi nebo rekonstrukci rodinného domu bude v praxi probíhat obdobně.  U hypotéky s účelem koupit byt nebo postavit nový dům není většinou pro člověka s průměrně vysokými příjmy problém finanční prostředky od banky získat. U sjednání hypotéčního úvěru na rekonstrukci staršího domu však určité obtíže nastat mohou. Banky bývají při schvalování hypotéčního úvěru na rekonstrukci obezřetnější než při výstavbě nového rodinného domu. Důvodem bývá většinou to, že rekonstrukce staršího domu může být v některých případech složitější a nákladnější než postavení nového domu od základů. Majitelé rekonstruovaných domů se často v průběhu přestavby potýkají s komplikacemi, dochází k prodlužování termínu dokončení rekonstrukce a  tím i  navyšování předpokládaných nákladů na rekonstrukci. Problémem pak nastává v tom, že nedokončená rekonstrukce snižuje hodnotu zastaveného domu a tím i zajištění úvěru. Při žádosti o hypotéku na rekonstrukci rodinného domu budete muset dokládat potvrzení o příjmech, nabývací titul k nemovitosti, výpis z katastru, stavební povolení v případě rozsáhlejších stavebních úprav, smlouvu o dílo s firmou, která bude rekonstrukci provádět, rozpočet a harmonogram jednotlivých prací.  V případě, že nebude zástava rekonstruovaným domem dostačující, může si banka vyžádat další dozajištění úvěru ručitelem nebo další nemovitostí.  Čerpání a splácení hypotéky na rekonstrukci už pak probíhá obdobně jako u klasického hypotéčního úvěru na výstavbu či koupi domu.