Aktuality

18. 01. 2013
Při rekonstrukci kuchyně vyměňte i digestoř! - Plánujete rekonstrukci rodinného domu respektive rekonstrukci kuchyně? V tom případě budete zajisté potřebovat kromě nové kuchyňské linky i novou funkční digestoř. Jak, ale kuchyňský odsavač par vybrat a na jaké parametry se při výběru zaměřit?

31. 12. 2012
Společnost WELLOKNA představuje ENERGO okno - Co to vlastně ENERGO okno je a jak se vyznačuje? ENERGO okno je okenní systém, který má za cíl maximálně snížit tepelné ztráty. Tím, že ve svých domovech použijete ENERGO OKNA, výrazně snížíte náklady na vytápění vašich bytů a rodinných domů. A to je v dnešní době neustále se zvyšujících cen energií poměrně podstatné.

26. 03. 2012
NANOTECHNOLOGIE - Nanotechnologie jsou technologie budoucnosti, dnes Vám chceme představit nanotechnologický nátěr společnosti Nanopro s názvem Tekuté sklo.Sádrokartony

Napsal dne 26. 10. 2009

Sádrokarton někdy bývá vnímán jako levná alternativa k tradičním zdícím prvkům, díky čemuž mnoho lidí odmítalo jeho použití v bytech a rodinných domech. Přesto si sádrokarton našel cestu do nových domů a je čím dál tím více využíván i při rekonstrukcích. Tento moderní a na práci velmi jednoduchý materiál nemusí sloužit pouze k obložení stěn, jeho využití je mnohem všestranější. Dají se z něho vyrobit dělící příčky, police, policové stěny nebo třeba stropní podhledy.

Sádrokarton umožňuje širokou škálu různých úprav, díky jednoduché opracovatelnosti lze vytvářet velmi netypické tvary – zkosené, oblé nebo kaskádovité. Pro kuchyně se dají vyrobit speciální moduly, do nichž se potom zapustí kuchyňské skříňky. V domácí kanceláři mohou výborně posloužit sádrokartonové knihovní a policové systémy vyrobené na míru. Výjimkou dnes nejsou ani vestavné skříně s vyřešeným pojezdem sádrokartonových desek.

Problematické není ani použití sádrokartonu v koupelně. Kromě oddělení koupelnové části od části s wc a bidetem je velmi efektivní využít tento materiál pro předěl sprchového koutu. Sádrokarton stačí pouze obložit a sprchový kout vybavit dveřmi nebo závěsem a je hotovo. Stejným způsobem může sádrokartonový předěl zakrýt kotel nebo bojler, přední stranu můžeme zakrýt například žaluzií. Sádrokartonový nábytek na míru do koupelny vyhoví zejména v nestandardních podmínkách, kdy by se vyhovujíví nábytkové vybavení shánělo obtížně.

Práce se sádrokartonem je poměrně jednoduchá a je možné si většinu prací udělat svépomocí. Na všechny druhy příček, předělů apod. se dají jednoduše najít návody. Přesto, pokud nejste zručný řemeslník, se vyplatí svěřit montáž odborníkům. Firem i jednotlivců., kteří se montáží sádrokartonů zabývají je mnoho a není těžké najít kvalitního a zároveň rozumně drahého dodavatele.