Aktuality

18. 01. 2013
Při rekonstrukci kuchyně vyměňte i digestoř! - Plánujete rekonstrukci rodinného domu respektive rekonstrukci kuchyně? V tom případě budete zajisté potřebovat kromě nové kuchyňské linky i novou funkční digestoř. Jak, ale kuchyňský odsavač par vybrat a na jaké parametry se při výběru zaměřit?

31. 12. 2012
Společnost WELLOKNA představuje ENERGO okno - Co to vlastně ENERGO okno je a jak se vyznačuje? ENERGO okno je okenní systém, který má za cíl maximálně snížit tepelné ztráty. Tím, že ve svých domovech použijete ENERGO OKNA, výrazně snížíte náklady na vytápění vašich bytů a rodinných domů. A to je v dnešní době neustále se zvyšujících cen energií poměrně podstatné.

26. 03. 2012
NANOTECHNOLOGIE - Nanotechnologie jsou technologie budoucnosti, dnes Vám chceme představit nanotechnologický nátěr společnosti Nanopro s názvem Tekuté sklo.Stavba domu na klíč nebo rekonstrukce staršího domu?

Napsal dne 18. 08. 2011 uživatel veronika.fundova

Váháte nad tím, zda si koupit starší dům a pustit se do rozsáhlé rekonstrukce nebo zda si nechat postavit nový rodinný dům? Nevíte, jaká úskalí a jaké výhody ta která varianta vlastního bydlení má?

Nejlevnější, avšak nejpracnější varianta stavby domu

Postavit rodinný dům můžete pomalu, s vlastním přičiněním či najímáním stavebních dělníků. Tato varianta stavby domu vyjde levněji, je však náročná nejen na čas, ale také na zkušenosti stavebníka. Musíte znát nejen technologie a postupy, vědět, jak udělat stropní konstrukce, rozvody vody, elektřiny a plynu. Aby byl váš dům postaven kvalitně, musíte mít dostatek informací také o tom, jakou střešní krytinu vybrat, jaká okna a dveře pořídit, jaký druh vytápění  je pro váš dům ten nejvhodnější, jak položit podlahové krytiny a mnoho dalších.

Vlastní dům zcela bez starostí

Další variantou, jak přijít k vlastnímu novému bydlení,  je stavba rodinného domu na klíč. Zde stačí, abyste si vybrali rodinný dům podle vašich představ a finančních možností, podepsali smlouvu a o vše ostatní se už postará stavební firma. Jedná se o způsob dražší, avšak způsob velmi pohodlný, jelikož profesionální stavební firma za vás zajistí vše potřebné od projektu až po kolaudaci.

Rekonstrukce staršího domu je také způsob, jak si pořídit vlastní bydlení

Rekonstrukce domu přináší další způsob, jak si můžete své bydlení přetvořit podle vlastních představ. K rekonstrukci bytové jednotky většinou postačí modernizace kuchyňské linky, koupelny a WC. U rodinných domů obnáší rekonstrukce celou řadu dalších problémů. Jedná se nejčastěji o rekonstrukci koupelny, výměnu sanitárního zařízení, výměnu oken, vnitřních i vchodových dveří, opravu nebo výměnu podlahových krytin, izolaci stěn proti vlhkosti, výměnu střešní krytiny nebo změnu fasády rodinného domu.

Záleží hlavně na vás, co od svého bydlení očekáváte, jaké máte finanční možnosti a kolik času jste ochotni svému novému bydlení věnovat.