Aktuality

18. 01. 2013
Při rekonstrukci kuchyně vyměňte i digestoř! - Plánujete rekonstrukci rodinného domu respektive rekonstrukci kuchyně? V tom případě budete zajisté potřebovat kromě nové kuchyňské linky i novou funkční digestoř. Jak, ale kuchyňský odsavač par vybrat a na jaké parametry se při výběru zaměřit?

31. 12. 2012
Společnost WELLOKNA představuje ENERGO okno - Co to vlastně ENERGO okno je a jak se vyznačuje? ENERGO okno je okenní systém, který má za cíl maximálně snížit tepelné ztráty. Tím, že ve svých domovech použijete ENERGO OKNA, výrazně snížíte náklady na vytápění vašich bytů a rodinných domů. A to je v dnešní době neustále se zvyšujících cen energií poměrně podstatné.

26. 03. 2012
NANOTECHNOLOGIE - Nanotechnologie jsou technologie budoucnosti, dnes Vám chceme představit nanotechnologický nátěr společnosti Nanopro s názvem Tekuté sklo.Střecha

Napsal dne 00. 00. 0000

Rekonstrukce střechy je poměrně zásadní a nákladný zásah do budovy, proto je třeba velmi pečlivě vybrat dodavatele. Finanční nabídku bychom si měli vyžádat nejméně od dvou firem, abychom měli možnost porovnat rozdíly. Pokud se budou nabídky výrazně lišit, pravděpodobně je něco v nepořádku. S vybranou firmou je nutné sepsat smlouvu, který by měla obsahovat přesný plán prováděných prací, seznam a množství potřebného materiálu, pevnou cenu, termín dokončení a sankce za neplnění povinností ze smlouvy vyplývajících. Pokud se vybraná firma bude podepsání takové smlouvy bránit, je lepší najít jinou. Kvalitu smlouvy nikdy nepodceňujme!

Pro nové střechy můžeme vybírat krytinu z velkého množství krytin, ovšem musíme zvážit, zda původní konstrukce unese novou krytinu. Jestliže jsou krovy v pořádku, pak i přesto vyměníme všechny latě. Je důležité zajistit, aby všechno dřevo použité pro konstrukční prvky střechy, bylo chemicky ošetřeno. Tím zabráníme proniknutí škůdců a plísní do konstrukce. Zkontrolovat bychom měli také, zda do krovů nezatéká, jestli nejsou jinak poškozeny a zda funguje odvětrávání půdy.

Střešní krytiny lze jednoduše rozdělit na lehké a těžké. V našich podmínkách mají tradici střešní krytiny těžké, v minulosti zejména pálené keramické tašky, v současnosti také tašky betonové. Kategorii lehkých střešních krytin tvoří zejména šindele (asfaltové nebo dřevěné), plastové a plechové krytiny, břidlicová krytina.

Výběr vhodné střešní krytiny provádíme zejména s ohledem na vlastnosti zvoleného materiálu, pracnost montáže a design. Důležitá je také životnost a poskytovaná záruka. Díky různým sezónním a akčním slevám dnes lze pořídit všechny střešní krytiny za prakticky velmi podobné ceny, nehrají pořizovací náklady nejdůležitější roli při výběru.

Při výběru krytiny je také vhodné zaměřit se na šíři doplňkového sortimentu, zejména s ohledem na předpokládané potřeby, zejména jde o hřebenáče, bokovky apod. Někteří výrobci dnes již nabízejí ucelené střešní systémy, u nichž je jistota, že jednotlivé díly do sebe bezpečně zapadnou. Kompletní systém dodaný jedním výrobcem může ušetřit peníze i čas potřebný na shánění různých dílů a doplňků od různých výrobců.

Základní střešní krytiny:

  • tašky pálené a betonové
  • vláknocementové desky
  • plech
  • přírodní břidlice
  • dřevěné šindele
  • plastová krytina