Aktuality

18. 01. 2013
Při rekonstrukci kuchyně vyměňte i digestoř! - Plánujete rekonstrukci rodinného domu respektive rekonstrukci kuchyně? V tom případě budete zajisté potřebovat kromě nové kuchyňské linky i novou funkční digestoř. Jak, ale kuchyňský odsavač par vybrat a na jaké parametry se při výběru zaměřit?

31. 12. 2012
Společnost WELLOKNA představuje ENERGO okno - Co to vlastně ENERGO okno je a jak se vyznačuje? ENERGO okno je okenní systém, který má za cíl maximálně snížit tepelné ztráty. Tím, že ve svých domovech použijete ENERGO OKNA, výrazně snížíte náklady na vytápění vašich bytů a rodinných domů. A to je v dnešní době neustále se zvyšujících cen energií poměrně podstatné.

26. 03. 2012
NANOTECHNOLOGIE - Nanotechnologie jsou technologie budoucnosti, dnes Vám chceme představit nanotechnologický nátěr společnosti Nanopro s názvem Tekuté sklo.Vlhké zdivo a podmáčený dům jsou důvodem k rekonstrukci

Napsal dne 01. 10. 2011 uživatel veronika.fundova

Při rekonstrukci rodinného domu můžete provádět nejen estetické, ale i funkční úpravy.  Jedna z příčin, kdy je nutná rekonstrukce vašeho bydlení, nastává v případě odstraňování následků vlhkého zdiva a podmáčeného domu.

 

Vlhnutí zdiva vašeho domu může mít celou řadu příčin

Při rekonstrukci staršího rodinného domu můžete provádět nejen estetické úpravy, kdy měníte pouze vzhled jednotlivých místností, nakupujete nové zařízení a vyměňujete ho za staré, provádíte drobné úpravy vnitřních prostor, například renovace podlahy, schody a schodiště nebo se naopak zabýváte venkovními opravami fasády domu. Kromě těchto estetických úprav se při rekonstrukci rodinného domu může provádět celá řada oprav z funkčního hlediska. Jedním z nepříjemných problémů, kdy váš dům potřebuje kromě rekonstrukce také diagnostiku a navržení nejvhodnějšího řešení problémů s vlhkým zdivem, mokrými omítkami, plísněmi na zdech, podmáčenými prostorami domu, atd.,  je tzv. sanace vlhkého zdiva.  Vlhké zdivo může mít celou řadu příčin. Mezi ty nejčastější můžeme řadit například dlouhodobé neudržování rodinného domu, chybějící nebo nedostatečně funkční izolace, umístění domu v blízkosti vodních toků, nedostatečné větrání a vytápění domu, poruchy vodovodních instalací, špatné usazení domu do terénu nebo špatně provedené stavební úpravy. 

 

Diagnostikujte problém a teprve poté navrhujte řešení


Před navržením nejvhodnějšího řešení, jak problém s vlhkým zdivem vyřešit, stojí důkladná diagnostika příčin odbornou firmou. Sanace vlhkého zdiva se provádí různými způsoby. Mezi nejznámější způsoby sanace řadíme podřezání  zdiva, chemickou injektáž zdiva, vrážení plechů  nebo hydroizolaci ploch.

 

Při koupi rodinného domu sledujte také stav zdiva

Pokud se rozhodujete kvůli finanční stránce, zda si nechat postavit nový dům nebo zrekonstruovat dům starší, berte v úvahu nejen jeho současný vzhled, ale i potřebné budoucí funkční a estetické úpravy. Při prohlídce neopomíjejte prověřit ani stav zdiva a možné faktory způsobující vlhkost v domě.  Náklady na sanaci mohou být někdy dosti vysoké.